Nantucket Sinks - 30" Large Rectangle Single Bowl Undermount Stainless Steel Kitchen Sink Model# NS3018-10-16
Skip to product information
30" Large Rectangle Single Bowl Undermount Stainless Steel Kitchen Sink In 16 Gauge
Technical Specifications
Exterior Dimensions: 30.25" x 18.25"
Interior Dimensions: 28" X 16"
Exterior Height: 10"
Interior Bowl Depth: 10"
Drain Dimensions: 3.5" Standard drain opening (included)
Cabinet Requirements: Fits 33" cabinet base minimum